ZMIANA NUMERU KONTA

                                                 UWAGA 

  Od 1 lipca 2017 zmiana numeru konta bankowego Bursy Miejskiej

           Nowy numer  : 87 1030 1104 0000 0000 9322 6001

REKRUTACJA DO BURSY MIEJSKIEJ W CZĘSTOCHOWIE NA ROK SZKOLNY 2017/2018

REKRUTACJA DO BURSY MIEJSKIEJ W CZĘSTOCHOWIE
NA ROK SZKOLNY 2017/2018
dla uczniów ubiegających się po raz pierwszy o miejsce w Bursie Miejskiej

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

14 lipca 2017r. rozpoczyna się rekrutacja do Bursy Miejskiej w Częstochowie dla uczniów, którzy po raz pierwszy ubiegają się o miejsce w Bursie.

 

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów:

14 – 18 lipca 2017 r.– Złożenie wniosku o przyjęcie do Bursy Miejskiej.

Wniosek o przyjęcie do Bursy Miejskiej należy złożyć w dniach 14 – 18 lipca 2017 r.
w siedzibie Bursy przy ul. Prusa 20 w Częstochowie w godz. 8:00-15:00.

  • WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO BM – KANDYDAT NIEPEŁNOLETNI (pobierz)
  • WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO BM – KANDYDAT PEŁNOLETNI (pobierz)

19 lipca 2017 r. – Publikacja list osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

20 – 24 lipca 2017 r. – Potwierdzenie woli poprzez dostarczenie wymaganych dokumentów określonych na stronie www.bursamiejska.czest.pl

  • 2 egzemplarze UMOWA ZAKWATEROWANIA W BURSIE MIEJSKIEJ (pobierz)
  • OŚWIADCZENIE RODZICÓW PRAWNYCH OPIEKUNÓW (pobierz)
  • KARTA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA ZDROWIA WYCHOWANKA BURSY (pobierz)
  • KWESTIONARIUSZ OSOBOWY WYCHOWANKA (pobierz)

 

25 lipca 2017 r. – Publikacja list osób przyjętych i nieprzyjętych wraz z podziałem do poszczególnych placówek Bursy Miejskiej.

Od 25 lipca 2017 r.  – uruchomienie procedury odwoławczej. W terminie 7 dni od dnia opublikowania list uczniów przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

21 sierpnia 2017 r. – Rekrutacja uzupełniająca – składanie wniosków o przyjęcie do Bursy Miejskiej. Wniosek o przyjęcie do Bursy Miejskiej należy złożyć w siedzibie Bursy przy ul. Prusa 20 w Częstochowie w godz. 8:00-15:00

22 sierpnia 2017 r. – Publikacja list osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w rekrutacji uzupełniającej.

23 – 24 sierpnia 2017 r. – Potwierdzenie woli poprzez dostarczanie wymaganych dokumentów określonych na stronie www.bursamiejska.czest.pl

25 sierpnia 2017 r. – Publikacja list osób przyjętych i nieprzyjętych w rekrutacji uzupełniającej wraz z podziałem do poszczególnych placówek Bursy Miejskiej.

Przygotowania do wakacji…

W placówce przy ul. Jasnogórskiej w ostatnim czasie widać było zbliżający się koniec roku szkolnego. Mieszkańcy przygotowywali swoje pokoje na zbliżające się wakacje.    Były generalne porządki oraz  trzepanie i pranie dywanów i chodników. Zaopatrzeni w potrzebny sprzęt i środki piorące ruszyliśmy do dzieła. Technika prania była dowolna, jedynym warunkiem była skuteczność, co widać na załączonych zdjęciach. Dodajmy, że odświeżanie chodników i dywanów stało się okazją do niezłej zabawy.

 

Wakacyjne życzenia

 

 

Wychowankom i Pracownikom Bursy Miejskiej w Częstochowie składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę w realizacji zadań naszej placówki.

Życzymy jednocześnie, by nadchodzący okres wakacji był czasem radości i odpoczynku.

Jak zawsze życzymy, by czas wakacji upłynął spokojnie, by wszyscy mogli zrealizować swoje plany i… po prostu odpocząć. Życzymy wszystkim bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji, zmęczenia się beztroską dnia codziennego i tęsknoty do codziennych obowiązków i porannego wstawania…

Życzymy szczęśliwego powrotu w nowym roku szkolnym!

 

Dyrektor – Maria Kowaleczko-Miedzińska

Wicedyrektor – Jolanta Kowalik

Zwiedzaliśmy muzeum

    Zbliża się wreszcie letnia kanikuła, więc ostatnie chwile w naszej Bursie poświęcamy poznaniu kulturalnej oferty miasta.     Wystawa „Dzieje Górnictwa Rud Żelaza” w podziemnych korytarzach w Parku im. Stanisława Staszica jest jedyną taką placówką w kraju. Dzięki niej przetrwała pamięć o tradycjach górniczych regionu, które sięgają XIV wieku.  Jeszcze w latach 60-tych w kopalniach rud w naszym okręgu było zatrudnionych około 20 tysięcy osób. Później kopalnie zostały zamknięte. Dowiedzieliśmy się, że historyczne nazewnictwo związane z górnictwem dotyczy nie tylko takich miejscowości jak Rudniki, Rudy czy Hutki, ale także Panki czy Łojki.

Upalny czerwcowy dzień i wytchnienie w chłodzie podziemnych chodników. Wrażenie pobytu w prawdziwej kopalni: możliwość skorzystania z kasków, a potem dzwonek windy… i spacer pod stropami podziemnych komór. Myślę, że to wycieczka o dużych walorach edukacyjnych.

Jolanta Mielczarek

Czytaj dalej

Młodzi sportowcy dzieciom

8 czerwca nasi wychowankowie – młodzi sportowcy poświęcili swój czas  dzieciom ze Specjalnego Ośrodka  Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Częstochowie. W ramach zajęć młodzież rozegrała pokazowy  mecz piłki siatkowej, a potem opiekuńczo zajęła się kolegami zachęcając  ich do     uprawiania sportu . Wspierające zachowania chłopców i rozwijające ćwiczenia na pewno pomogły dzieciom.   Było to też nowe doświadczenie dla naszych wychowanków. Codzienne w sezonie wiosenno-letnim zajęcia rekreacyjne  na boisku Bursy przy ul. Legionów (ulubiona piłka siatkowa) przybrały tym razem inny charakter.

Czytaj dalej

Bezpieczne wakacje

Na prośbę pedagoga Bursy pani Agaty Noszczyk poinformowaliśmy młodzież o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Przypominamy więc:

Pozostaw bliskim informację o miejscu pobytu. Nie afiszuj się posiadanymi dobrami. Unikaj, nie tylko w podróży, towarzystwa podejrzanych osób. Nie odpowiadaj na zaczepki – lepiej uniknąć konfliktu. W miejscach publicznych nigdy nie pozostawiaj swoich rzeczy bez nadzoru . Zwracaj uwagę na swoje napoje,  chodzi nie tylko o nawodnienie organizmu,  wiedz – alkohol powoduje utratę kontroli nad reakcjami i może prowadzić do ryzykownych zachowań seksualnych. Staraj się zapewnić sobie opiekę  dobrych znajomych w czasie imprez  i bezpieczny powrót do domu. Wakacje to czas relaksu i zabawy, ale i intensywnego werbunku prowadzonego przez sekty religijne – nie przyjmuj więc wszystkich  zaproszeń.

To proste zasady, warto nich pamiętać.

W imieniu wszystkich wychowawców   z życzeniami pięknych i bezpiecznych wakacji.

Jolanta Mielczarek

Finał akcji zbierania nakrętek i zużytych baterii!

Nakrętka to jest coś, co każdy ma w domu. W ciągu dnia spotykamy się kilkakrotnie z jakąś nakrętką, są małe, kolorowe i ludzie bardzo chętnie je zbierają. Nasza Bursa przyłączyła się do akcji. Zbierać można wszystkie plastikowe nakrętki. Są one odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych. Zbierając je, segregujemy śmieci i pomagamy przyrodzie. Nakrętki przerabiane są na granulat, z którego następnie powstają plastykowe łopaty, doniczki, wiadra budowlane.

Bateria to zmagazynowana energia chemiczna zamieniana w energię elektryczną. Zużyte baterie zawierają metale ciężkie, takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione substancje są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź – co gorsza – na dzikie wysypisko. Zbieramy zużyte baterie do oddzielnych pojemników!!!

W ten sposób dbamy o środowisko!!!

Wychowawcy