Wigilijne prezenty


W naszej Dziupli mieliśmy niedawno bardzo uroczystą wieczerzę wigilijną.

Był opłatek, kolędy, życzenia, czerwony barszczyk, krokiety, ciasta, słodycze,\ i owoce. Piękne udekorowany stół i cała świetlica. Kolorowa, świecąca choinka dodawała blasku. Przy gitarze i cymbałkach śpiewaliśmy kolędy.

Na zakończenie tej uroczystości dzieci i młodzież otrzymali duże i słodkie paczki. Za te prezenty bardzo serdecznie dziękujemy p. kier. Renacie Dudek i p. Joannie Sajewskiej oraz młodzieży z Bursy przy ul. Prusa, Nowowiejskiego  i Jasnogórskiej. Każdemu życzymy takiej wigilii.                                                                                                                                                                                     Anna Dudzik- Oman wraz z młodszymi i starszymi dzieciakami

Czy wiesz, że… – zajęcia o tematyce świątecznej

  

W  tygodniu poprzedzającym  nadejście Świąt  Bożego Narodzenia  odbyły się zajęcia  z cyklu „Czy wiesz, że…?” Tematyka zajęć odzwierciedlała  nadchodzący świąteczny czas                           i obejmowała sposób nakrycia  świątecznego stołu, który oddawałby charakter i atmosferę Świąt  Bożego Narodzenia. Młodzież poznała sposób  nakrycia, dekoracje i potrawy, jakie powinny znajdować się na wigilijnym i świątecznym  stole. Zainteresowanie zajęciami przejawiły nie tylko dziewczęta, ale również chłopcy, choć w mniejszości.

Zajęcia przygotowała i prowadziła pani Janina  Trzewiczek.

Czytaj dalej

Turniej „Piłkarzyki” przy ul. Legionów

 

W Bursie przy ul. Legionów odbył się emocjonujący pojedynek w piłkarzyki. W rozgrywkach uczestniczyli nie tylko chłopcy, ale i dziewczęta. Zawody odbywały się w systemie indywidualnym. Każdy walczył według własnej techniki. Uczestnicy wykazali się niesamowitą szybkością i kondycją, które są kluczowe w piłce stołowej.

Oto zwycięzcy:

W kategorii dziewcząt: pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Nowak,                      drugie miejsce Marlena Wójcik.

W kategorii chłopców zwyciężył Wojciech Pudelski,                                                    drugie miejsce zdobył Michał Nowak, trzecie miejsce Filip Przygoda.

Zwycięzcy otrzymali gratulacje oraz słodycze ufundowane przez wychowawców.

Organizatorzy : Sylwia Błaszczyk, Zbigniew Dróbka i Jacek Gołda. Czytaj dalej

Ładne, świąteczne wnętrza

          Dziewczęta z Bursy Miejskiej przy ulicy Prusa postarały się, aby ich pokoje przybrały odświętny, bajkowy nastrój. 
          W konkursie na najładniejszy świąteczny wystrój pokoju
jednogłośnie zwyciężyły
                                     

Kinga Guła i Weronika Kupczak z pokoju 226.

           Natomiast Kiepal Natalia, Suchorska Andżelika i Kinga Wączek z pok. 207 oraz Oliwia Kucharczyk z pok. 211 i Julia Lipiec, Paulina Siwek, Natalia Koper z pok. 220 otrzymały zasłużone wyróżnienia.
                                                   Gratulujemy !

Życzenia na święta

Spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, szczęścia w Nowym Roku 2018 oraz wszelkiej pomyślności życzy Dyrekcji,wychowawcom, pracownikom Bursy Miejskiej i wszystkim Wychowankom                                                   Młodzieżowa Rada Bursy wraz z opiekunem Agatą Noszczyk.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA DYREKCJI

W atmosferze magii wigilijnego wieczoru, która jednoczy nas wokół wspólnego stołu, pragniemy złożyć serdeczne życzenia ciepła rodzinnego, spokoju i wszelkiej pomyślności.
Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok umocnią w nas przekonanie, że dobro i radość mogą towarzyszyć wszystkim naszym poczynaniom, a zmagania i troski dnia codziennego zamieniać się w życiowe sukcesy.

DYREKTOR
mgr Maria Kowaleczko-Miedzińska

WICEDYREKTOR
mgr Jolanta Kowalik

„Serce wie, co jest ważne. Serce zna wspaniałość życia, ogromną radość zawartą w samej egzystencji. Serce jest zdolne do celebrowania życia, lecz nigdy nie stawia pytań”. Osho

HELLO-(HELOŁ)

Tej wieczerzy wigilijnej nie zapomnę do końca życia. Serdeczne życzenia od całego Grona Pedagogicznego placówki na czele z Dyrekcją Bursy, wspaniałe „wstrzelone” prezenty, które będą mi niezwykle pomocne w regeneracji cielesno – duchowej niezmiernie mnie wzruszyły.

„Certyfikat Emeryta” rozbawił do łez. Z głębi serca serdecznie dziękuję Kochane Koleżanki i Koledzy.

Jednak to, co uczyniła nasza młodzież przeszło wszelkie oczekiwania. Od dawna nikt nie zgotował mi takiej fety, nie obdarzył taką ilością prezentów, świadczących dobitnie o niezwykłej, wręcz psychologicznej znajomości mnie i moich potrzeb. Jestem zachwycona Waszą empatią, moje Kochane Dzieci. Z taką energią jaka popłynęła w trakcie tej uroczystości pożegnalnej nieczęsto ma się do czynienia. Jeden z moich kolegów tak odniósł się do wydarzeń tej chwili: „Czułem się tak, jakby jakaś dusza szła do nieba”. Ktoś inny powiedział, że od dawna nie czuł takiej euforii, ktoś poczuł w sobie wielką moc, a ja … lewitowałam. Co to było ? !!!

Kochani – w taki oto sposób manifestuje się najpotężniejsza obok wdzięczności siła wszechświata – MIŁOŚĆ. To ona otwiera ludzkie serca i każe nam czynić dobro.

Zatem po tysiąckroć kocham Was i jeszcze raz bardzo dziękuję.

Jesteście wspaniali !!! Album znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów -prezentów.

Małgorzata Janik

 

Wigilijny wieczór w placówce przy ul. Jasnogórskiej

Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku.      Tym są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.

Charles Dickens – Opowieść wigilijna

  Czytaj dalej