ŻYCZENIA WIELKANOCNE

                 Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze, wiosennych nastrojów, ciepłej i radosnej atmosfery oraz obfitości na świątecznym stole,  a także zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów.
Niech ten świąteczny czas będzie dla Państwa czasem odpoczynku i wytchnienia od dnia codziennego.

Dyrektor BM
mgr Maria Kowaleczko-Miedzińska

Wicedyrektor BM
mgr Jolanta Kowalik

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Wielkanocnych Młodzieżowa Rada Bursy  składa najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, Wychowawcom,  wszystkim pracownikom Bursy Miejskiej oraz swoim koleżankom i kolegom.

Życzymy, aby był to czas wytchnienia od codziennych obowiązków, pełen ciepła i spokoju                                                                w rodzinnym gronie.

Młodzieżowa Rada Bursy wraz z opiekunem –  Agatą Noszczyk

WIECZOREK WIELKANOCNY

Dnia 22.03.2018 roku w Bursie przy ulicy Legionów odbył się Wieczorek Wielkanocny, na który zaprosiliśmy naszych przyjaciół z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej ,,Amicus”. Przy suto zastawionym stole, na którym dominował żurek z kiełbasą, jajeczka, wiosenne kanapki oraz pyszne ciasto rozwiązywaliśmy quizy i zagadki o tematyce wielkanocnej. Wszystkie dzieci otrzymały od nas nagrody oraz świąteczne prezenty. Wieczór upłynął nam w ciepłej, domowej atmosferze w klimacie zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

       Katarzyna Jurczyk- Zjawińska

Sylwia Błaszczyk

Czytaj dalej

Przygotowanie do Świąt Wielkanocnych w placówce przy ul. Prusa

Galeria

Ta galeria zawiera 7 zdjęć.

Jak co roku w Bursie przy ul. Prusa wychowankowie zaangażowali się w przygotowanie kartek i stroików  wielkanocnych. Zaowocowało to zajęciem II i  III miejsca w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną. Prace zostały wykonane pod czujnym okiem naszych wychowawczyń: Ewy Iskry, Anny … Czytaj dalej

                                                         Światowy Dzień Osób  z Zespołem Downa tzw. DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI.

           19 marca już po raz drugi w Bursie przy ul. B. Prusa obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, czyli „Dzień Kolorowej Skarpetki” przypadający 21 marca. Wychowankowie na znak solidarności z osobami dotkniętymi tą wadą przyszli na spotkanie poświęcone obchodom tego dnia          w kolorowych, niepasujących do siebie skarpetkach. W trakcie spotkania obejrzeli film o życiu osób z Zespołem Downa pt. „Iskierka”, po obejrzeniu którego dyskutowaliśmy i wymienialiśmy się spostrzeżeniami. Całość spotkania zakończył słodki poczęstunek.                                                                                         Wszystkim uczestnikom dziękuję i zapraszam za rok.

                                                                                                         Joanna Urbańska

 

 

Wielkanocne przysmaki

W Bursie Miejskiej przy Legionów trwają przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W dniu 20.03.2018r. wychowankowie z naszej placówki przyrządzali wspólnie tradycyjne świąteczne potrawy – jajka  faszerowane na różne sposoby. Farsz doprawiony majonezem, chrzanem, rzodkiewką, ogórkiem, świeżymi aromatycznymi ziołami przypadł wszystkim do gustu. Największym uznaniem cieszyły się jajka w skorupkach zapiekane w bułce, ot, taka wariacja jajeczna. Wiele radości i przyjemności, poznawanie nowych smaków i aromatów  to efekty naszych zajęć kulinarnych. Jak zawsze  smakowało i pachniało.                          Święta Wielkanocne to nie tylko tradycyjne potrawy , ale również kartki z życzeniami oraz stroiki przygotowane na tę okazję  przez młodzież i wychowawców z ul. Legionów.

Zajęcia zorganizowali wychowawcy: J.Mielczarek, A.Mikuta, S.Błaszczyk. Czytaj dalej

Bilard w Bursie na ul. Prusa

Galeria

Ta galeria zawiera 7 zdjęć.

21 marca w Bursie przy ul. Prusa został rozegrany Turniej Bilardowy. Zawody były rozgrywane na nowym stole bilardowym, który podarowała nam Dyrekcja Bursy podczas Pikniku Integracyjnego we wrześniu minionego roku. Najlepszymi bilardzistami okazali się mieszkający w naszej placówce piłkarze. Zawody … Czytaj dalej

Zajęcia plastyczno-techniczne: tulipan wykonany techniką origami

Dnia 22.03.2018 r. w placówce Bursy przy ul. Prusa odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których wychowankowie wykonywali techniką origami tulipany. Zajęcia obserwowały pani Dyrektor Maria Kowaleczko-Miedzińska i pani Kierownik Renata Dudek. Wychowankowie zapoznali się z technikąmi origami, a nastepnie wykonali metodą origami kwiat tulipana, który nie tylko dobrze się prezentował, ale również  pachniał. Wychowankowie na zakończenie zajęć wspólnie przygotowali kompozycję kwiatową. Na zajęciach panowała serdeczna atmosfera i twórczy zapał młodych artystów.

Beata Brożek

 

 

 

Konkurs świąteczny

                                                         Rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejsze kartki wielkanocne, zrobione własnoręcznie przez naszych wychowanków.

Na konkurs wpłynęło bardzo wiele pięknych kartek świątecznych – w tym roku królował haft matematyczny.

Jak zwykle  rozstrzygnięcie konkursu było bardzo trudnym zadaniem, ponieważ każda kartka miała swój urok i w każdą włożono wiele pracy.

Po oddaniu głosów i podliczeniu punktów – jury przyznało trzy nagrody.

I miejsce zajęła wychowanka Małgorzata Bieda z placówki przy ul. Jasnogórskiej, której praca urzekła wszystkich delikatnością i precyzją wykonania.

II miejsce zajęła Patrycja Bzdak z placówki przy ul. Prusa.

 

 

 

 

 

 

 

III miejsce zajęła Klaudia Pawlikowska – również z placówki przy ul. Prusa.

Gratulujemy!

Agata Noszczyk