Bardzo udany piknik!

Podobnie jak w latach ubiegłych, młodzież z placówki    przy ul Jasnogórskiej czynnie uczestniczyła w Pikniku Integracyjnym. Bawiliśmy się świetnie. Bardzo udane były występy wokalne i  instrumentalne: Martynki , Julii, Mateusza i Zuzy. Równie dobrze zaprezentowaliśmy      się  w konkurencjach sportowych. Zajęliśmy I miejsce       w  „Konkursie strzałów do bramki”, I miejsce  w „Wyścigu w workach”,    II miejsce w  „Slalomie z jajkiem na łyżce”.        Wychowankowie placówki otrzymali od Pani Dyrektor upominki. Młodzież z entuzjazmem i zaciekawieniem otwierała prezent. W tym roku były to Pad-y do X-boxa oraz gry : FIFA 18 i NEED FOR SPEED PAYBACK.

Dziękujemy Pani Dyrektor za przybycie, wspólną zabawę, wspaniałe prezenty, które sprawiły nam niespodziankę i radość.

Wychowankowie z placówki  Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej.

 

Czytaj dalej

V Piknik Integracyjny

V Piknik Integracyjny z nami!

 Już po raz piąty w Bursie Miejskiej odbył się Piknik Integracyjny dla całej społeczności naszej placówki. Młodzież ze wszystkich czterech placówek Bursy Miejskiej, w radosnych nastrojach i pod troskliwą opieką swoich wychowawców, licznie przybyła do Bursy przy ul. Legionów, aby podczas wspólnej zabawy lepiej się poznać i zaprezentować.

 

 

 

Nasze spotkanie uświetnili zaproszeni goście: Pan Marek Śledź – Dyrektor Akademii Raków i Pan Maciej Strożek – Zastępca Dyrektora Akademii Raków, gospodarzem uroczystości była Dyrekcja Bursy Miejskiej w osobach Pani Dyrektor Marii Kowaleczko – Miedzińskiej i Pani Wicedyrektor Renaty Dudek. Na Piknik Integracyjny przybyły również Panie Kierowniczki:  Barbara Leś, Aleksandra Politańska i Joanna Sajewska oraz Pani Pedagog Justyna Klejny – Czubak.

Piknik Integracyjny był okazją, aby młodzież ze wszystkich placówek Bursy Miejskiej mogła się poznać oraz zaprezentować swoje umiejętności artystyczne i sportowe.

Mieliśmy ogromną przyjemność podziwiać występy wokalne naszych wychowanków – zarówno solowe jak i w zespołach. Młodzież prezentowała również grę na instrumentach.

Był także pokaz Taekwondo, do którego zaprosiła swoich kolegów z Klubu Sportowego Orient jedna z naszych uzdolnionych wychowanek.

Wspaniale bawiliśmy się również w rytm tańca belgijskiego, poprowadzonego przez naszą młodzież.

Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

 

Drużyny ze wszystkich placówek wzięły udział w wielu konkurencjach sportowych: przeciąganiu liny, strzałów do bramki z rozwieszoną na niej matą celnościową, wyścigu w workach, slalomie z jajkiem na łyżce, biegu z przechodzeniem przez szarfy oraz konkurencji strażackiej.

 

Każda z placówek okazała się najlepszą w którejś konkurencji.

 

 

Na zakończenie spotkania na scenie zagościł Zespól „Bols Band”, który porwał wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej. Bardzo dziękujemy Zespołowi za wspaniały koncert. Mamy nadzieję, że nie ostatni.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wychowankowie placówek otrzymali prezenty-niespodzianki od Dyrekcji.

Po konkurencjach sportowych na głodnych czekała kolacja i pyszne ciasta, dla spragnionych były napoje, a dla wszystkich uczestników Pikniku – wspaniała atmosfera wspólnej zabawy.

Dziękujemy za to, że stworzyliście tę serdeczną atmosferę, za uśmiech i zaangażowanie w zabawę.
Szczególne podziękowania należą się Młodzieżowej Radzie Bursy, której przedstawiciele zaangażowali się w prowadzenie uroczystości, występy artystyczne, konkurencje sportowe oraz motywowali koleżanki i kolegów do udziału we wszystkich aktywnościach.

Do zobaczenia za rok na VI Pikniku Integracyjnym Bursy Miejskiej.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W BURSIE MIEJSKIEJ PRZY UL.PRUSA

Dnia 20.09.2018 r w placówce Bursy Miejskiej przy ul.Prusa odbyły się zajęcia integracyjne dla wychowanków będących w placówce pierwszy rok. Na zajęciach skupiliśmy się na poznawaniu wychowanków i ich zainteresowań. Każdy z wychowanków miał możliwość zaprezentowania swojej osoby. Poruszyliśmy też zagadnienia dotyczące integracji, współodpowiedzialności i tworzenia grupy. Zajęcia odbyły się w miłej i klimatycznej atmosferze, a wychowankowie wykazali się dużym zaangażowaniem.

Organizatorzy zajęć panie: Joanna Urbańska, Ewa Iskra, Izabela Janus-Mosińska,Elżbieta Strączyńska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLUB SYMPATYKÓW PIŁKI SIATKOWEJ

W dniach 21 – 22 września w hali przy ulicy Jasnogórskiej 8 odbył się ostatni sprawdzian przed startem I ligi mężczyzn. Był to Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn, w którym udział wzięły 4 pierwszoligowe drużyny. W składzie drużyny z Norwida jak zwykle nie zabrakło naszych byłych i obecnych wychowanków, którzy z pozostałymi kolegami z drużyny zajęli bardzo dobre 2 miejsce. Miłym akcentem jest również fakt, że w pozostałych drużynach również oglądaliśmy byłych wychowanków Bursy Miejskiej. Trzeba również zaznaczyć, że spora grupa wychowanków dopingowała swoich kolegów wraz z wychowawcą – Adamem. Zapraszamy pozostałych miłośników siatkówki do kibicowania naszym zawodnikom z Norwida i AZS-u, którzy już niebawem zaczynają swoje ligowe rozgrywki.

Czytaj dalej

Zajęcia integracyjne dla nowych wychowanków

Zajęcia integracyjne dla nowych wychowanków  odbyły się 12.09.2018r. w placówce BM             przy ul Jasnogórskiej pod kierunkiem  Aleksandry Politańskiej  i Grażyny Pydzińskiej.                        Nasi nowi wychowankowie integrowali się poprzez wspólną zabawę, pozwalającą poznać swoje imiona, cechy osobowości, upodobania.                                    Spotkanie dało uczestnikom wiele radości. Na zakończenie została przekazana iskierka przyjaźni puszczona w kręgu splecionych rąk, co podkreśliło miłą i serdeczną atmosferę. Gromkie brawa zakończyły zajęcia.

Czytaj dalej

KALENDARIUM WRZESIEŃ 2018

Serdecznie witamy naszych wiernych czytelników w roku szkolnym 2018/2019.

Zapraszamy do przeglądania naszych wiadomości celem przypominania sobie ważnych dat i uroczystości.

Tak więc, we wrześniu proponujemy zwrócić uwagę na następujące daty:


30 IX przypada Święto Wszystkich Chłopców, dlatego życzymy Wam fajnych koleżanek, samych radosnych chwil i dużo uśmiechu na każdy dzień.

Wszystkim wrześniowym jubilatom i solenizantom tradycyjnie życzymy także wszystkiego najlepszego.

                                      Zespół Redakcyjny wraz z opiekunem Anną Dudzik- Orman

KLUB SYMPATYKÓW PIŁKI SIATKOWEJ

Po wakacyjnej przerwie ponownie wracamy na siatkarskie parkiety. 5 września kibicowaliśmy po raz pierwszy w tym roku szkolnym siatkarzom biorącym udział w rozgrywkach pierwszej ligi siatkówki. Cieszy fakt, że po obu stronach siatki w meczu sparingowym pomiędzy drużyną AZS Częstochowa a drużyną  KS Norwid Częstochowa wystąpili  nasi byli oraz obecni wychowankowie.          Swoją szansę gry w rozgrywkach I ligi otrzymali w barwach AZS Jakub, a w drużynie KS Norwid Częstochowa z dobrej strony zaprezentowali się Robert i Kamil. Wszystkich miłośników siatkówki ze wszystkich placówek Bursy Miejskiej zapraszamy na kolejne spotkania, podczas których będziemy mogli kibicować naszym wychowankom w różnych klasach rozgrywkowych. Najbliższy mecz zostanie rozegrany 8 września o godz. 15.30  w hali  przy ul. Jasnogórskiej 8. Przeciwnikiem I ligowego KS Norwid Częstochowa będzie drużyna AGH Kraków.

Czytaj dalej