Zmiany w placówce przy ul. Legionów

Początek roku to czas postanowień, ale także podsumowań, miło jest patrzeć na zrealizowane plany, a my mamy się czym pochwalić. Na ogół w publikowanych postach piszemy o wydarzeniach dot. wychowanków, ciekawych zajęciach i konkursach. Tym razem chcemy zaprezentować zmiany dokonane w placówce w ubiegłym roku, które zostały dokonane m. in. za środki wypracowane dzięki prowadzonym wynajmom pokoi. Środki finansowe pozyskane z tego źródła przeznaczane są na podniesienie standardów i komfortu zamieszkiwania w naszej placówce.

W roku 2019 r., zostały zrealizowane następujące zadania:

– zagospodarowano teren zieleni,

– wykonano nowy chodnik z kostki brukowej,

– do pokoi wychowanków zakupiono kołdry i poduszki,

– do aneksu kuchennego zakupiono kuchenkę, z której korzystają wychowankowie,

– kuchnia została doposażona w garnki i miski oraz sprzęt kuchenny i agd,

– placówka została doposażona w meble do pokoi wychowanków ( szafy, tapczany, biurka, słupki),

– stołówkę uzupełniono o nowe stoły i krzesła

– przepiękne donice na kwiaty uzupełniły wystrój holu i stołówki,

– w pokojach wychowawców na I i II p. zostały zamontowane nowe telewizory do monitoringu,

– zwiększono ilość miejsc noclegowych dla wychowanków do 156.

 

 

„SCRABBLE MANIA”

W dniu 29.01.2020r w placówce przy ul. Legionów odbyły się eliminacje do „Scrabble Mani”.
O przejście do finału rywalizowały ze sobą dwie drużyny. Po godzinnej potyczce słownej, w której wychowankowie musieli wykazać się bogatym słownictwem, umiejętnością szybkiego anagramowania, a także spostrzegawczością i pomysłowością pozwalającą na korzystne usytuowanie układanych słów na premiowanych polach planszy do finału przeszli : Zuzanna, Kasandra, Kacper i Michał.

Agata Noszczyk
Katarzyna Mitchell

Czytaj dalej

Masz problem? – rozwiąż go!

W dniu 29. 01. 2020 r. odbyły się zajęcia profilaktyczne pt. „Konflikt jako problem
do rozwiązania”, przeprowadzone przez
panią Małgorzatę Gorzelak.
Wychowankowie czynnie uczestniczyli
w zajęciach i okazało się, że większość
z nich do konfliktów podchodzi konstruktywnie i asertywnie. Podczas zajęć wychowankowie zostali wyposażeni w wiedzę o tym, że wszyscy przeżywamy konflikty, że są one czymś naturalnym i na każdy problem możemy szukać rozwiązań dających korzyści obu stronom.

                                 

Poznajemy historię naszego miasta, dzielnicy.

Grupa młodzieży z placówki   przy ul. Jasnogórskiej wraz    z wychowawcami uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Częstochowskiego,  w którym mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy zatytułowanej               „Raków – z dziejów dzielnicy Częstochowy”.                                                     Impulsem do jej powstania była obchodzona 90. rocznica przyłączenia Rakowa do Częstochowy.
Obszar obecnej dzielnicy Raków to dawne Pustkowie Raków i las nad Wartą o tej samej nazwie. Pod koniec XVIII w. w osadzie mieszkało 55 osób (w 9 domach). Późniejszy swój rozwój zawdzięczała wybudowanej w latach 1895–1900 Hucie „Częstochowa”. W rejonie dzisiejszych ulic Okrzei, Limanowskiego i Łukasińskiego powstała kolonia fabryczna, składająca się z domu dyrektora, budynków majstrowskich oraz robotniczych; zbudowano też budynek zwany Pałacykiem Hantkego.

Czytaj dalej

Zaproszenie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wychowanków do udziału
V Międzyplacówkowym Konkursie Wiedzy o Częstochowie.
To już V edycja konkursu poświęconego historii i współczesności naszego miasta.

Prosimy o wyłonienie w eliminacjach dwóch przedstawicieli z każdej placówki,              którzy spotkają się w finale konkursu w dniu  18 lutego 2020 r. o godz. 17.00
w placówce przy  ul. Prusa

Tradycyjnie już uczestnicy zmierzą się z różnorodnymi zadaniami w formie quizu oraz prezentacji multimedialnych. Na zwycięzców czekają jak zawsze atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy wychowanków do udziału w eliminacjach i życzymy im powodzenia!                                      Do zobaczenia podczas finału!

Organizatorzy konkursu: Joanna Sajewska, Małgorzata Trzepizur, Mariola Wagner

 

Konkurs wiedzy o Częstochowie rozstrzygnięty.

W placówce przy ulicy Jasnogórskiej, 27.01.2020r. odbył się konkurs ,,Wiedzy o Częstochowie,,.             W zmaganiach udział brali wychowankowie klas I . Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z historią i dniem dzisiejszym Częstochowy. Wychowankowie odpowiadali na konkursowe pytania. Poziom wiedzy zaskoczył wychowawców   p. G. Pydzińską                   i p. J. Gołda- oczywiście pozytywnie .                             W ten sposób została wyłoniona reprezentacja  na konkurs międzyplacówkowy .

Czytaj dalej