Czy wiesz o tym, że dziś jest Dzień Chłopaka?

Drodzy Chłopcy mieszkający w Bursie
przy ul. Legionów, tegoroczne święto
z powodu pandemii jest inne
niż poprzednie. Dlatego tym goręcej życzymy Wam:

   radości w każdej sekundzie,

   uśmiechu w każdej minucie,

     szczęścia w każdej godzinie!

Spełniajcie Wasze marzenia, niech nikt
i nic nie stanie na drodze do ich spełnienia…

Wszystkiego najlepszego!

Wasze Wychowawczynie i Koleżanki z placówki

Klub Sympatyków Piłki Siatkowej

Po nieco dłuższej przerwie zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki do uczestnictwa i kibicowania naszym zawodnikom. W minioną sobotę mogliśmy już wspierać  zawodników I Ligi Siatkówki z klubu KS Norwid Częstochowa, w których to szeregach mogliśmy zobaczyć naszych byłych i obecnych  wychowanków Bursy Miejskiej. Już we wtorek nasi kadeci wezmą udział w turnieju o Mistrzostwo Polski w Piłce Siatkowej, będziemy informować o wynikach. Zapraszamy również do kibicowania naszym wychowankom z Klubu AZS 2020, którzy już od niedzieli zaczynają swoje rozgrywki. Wszystkim zawodnikom życzymy sportowych sukcesów na siatkarskich parkietach, a Wam, Drodzy Kibice, wielu mocnych wrażeń i emocji podczas kibicowania swoim kolegom z Bursy Miejskiej. Poniżej kilka fotografii z sobotniego meczu. Foto: wychowawca Adam.

Czytaj dalej

Do Wychowawców, Pracowników i Wychowanków BM

Ilość zakażeń koronawirusem oraz bieżące zdarzenia dotyczące wychowanków i pracowników BM, skłaniają mnie do napisania tych słów.

W trosce o zdrowie nas wszystkich w Bursie Miejskiej, chyba jako w pierwszej placówce w mieście, już w styczniu zakupiliśmy mydło antybakteryjne. Od maja napisałam            i wdrożyłam kilka procedur epidemiologicznych, dbam, aby codziennie dezynfekowane były wszystkie pomieszczenia we wszystkich placówkach, kupuję środki i sprzęt do eliminowania zagrożeń epidemiologicznych. Wszyscy, nawet ci, którzy bardzo narzekają, nosimy maseczki, dezynfekujemy ręce. Wychowankowie i Pracownicy zostali przeszkoleni z obowiązującej Procedury epidemiologicznej postępowania w celu zapobiegania rozprzestrzeniania COVID-19 w Bursie Miejskiej dostępnej na stronie https://bursamiejska.czest.pl/procedury-epidemiologiczne/procedury-epidemiologiczne-dot-wychowankow, wszyscy też uczymy się zachowywania dystansu społecznego, znosimy niedogodności i ograniczenia. Ale ponieważ dzieje się to w interesie nas wszystkich, nie zgadzam się na jakiekolwiek odstępstwa, choć nie jest łatwo dopilnowywać szczegółów przez siedem dni w tygodniu, przez 24h na dobę.

Starania moje i kierowniczek mogą okazać się jednak bezskuteczne jeżeli ktoś z Pracowników lub Wychowanków i ich Rodzin, nie wykaże się samodyscypliną i poczuciem odpowiedzialności za siebie i innych. Korytarze, łazienki, jadalnie, pokoje wychowawców, to te miejsca, gdzie spotykamy się po kilka razy dziennie i należy mieć świadomość, że od tych spotkań może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Dlatego stosujmy się do wszystkich zaleceń określonych w Procedurze epidemiologicznej, stosujmy właściwie środki ochrony osobistej, nie przyjeżdżajmy, nie przychodźmy do BM z objawami chorobowymi, z gorączką, ze złym samopoczuciem. A nie zawsze tak niestety bywa…

Zwracam się do wszystkich Pracowników, Wychowanków i ich Rodzin z prośbą o to, aby nie stali się świadomym źródłem zakażenia. Proszę o powstrzymywanie się od udziału w zgromadzeniach, imprezach, spotkaniach w dużych grupach, w uroczystościach. Jeżeli ktoś z Was chce lub musi uczestniczyć w skupiskach wielu osób, ktoś z Was miał kontakt z osobą zakażoną, sam albo jego bliscy są na kwarantannie, to proszę powstrzymać się od przychodzenia do Bursy i o poinformowanie nas o zagrożeniu. Tylko wspólnym staraniem i indywidualną odpowiedzialnością możemy wyeliminować zagrożenia i osiągnąć bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich.

Wiem, że słowa te mogą być tylko prośbą dyrektorki, która odpowiada                      za bezpieczeństwo 400 osób, prośbą skierowaną do każdego, kto je czyta. Zatem proszę  o rozsądek, odpowiedzialne zachowania i o ostrożność. Dla wspólnego dobra.

 

Dyrektor Bursy Miejskiej                                                                                                      Maria Kowaleczko-Miedzińska.

Początek pięknej przygody…

 

   Dojechałam do przystanku – emerytura.

Wysiadając dziękuję wszystkim      za współpracę, tworzenie miłej atmosfery, za to, że byliście            ze mną  przez osiem lat.

Dziękuję serdecznie pani Dyrektor za zatrudnienie mnie w placówce Bursy Miejskiej i za to że mogłam pracować tutaj i doczekać przywileju przejścia na zasłużoną emeryturę.

Dzięki pracy w Bursie miałam zaszczyt i przyjemność poznać Was, drogie Koleżanki i Koledzy. Z głębi serca dziękuję Wam za owocną współpracę.

Żegnam Was Kochana Młodzieży.

Byliście i jesteście wspaniali, pełni energii, życzliwości i optymizmu.

Będzie mi brakowało Waszej codziennej obecności.

Pamiętajcie co jest w życiu ważne: drugi człowiek i szacunek do niego  i siebie.

Życzę byście spełniali swoje marzenia, realizowali  życiowe plany i posiedli umiejętność podejmowania dobrych decyzji.

Wszystkim pracownikom Bursy Miejskiej życzę ZDROWIA, zapału i sił do dalszej pracy.

                                                                     Grażyna Pydzińska

I w roku szkolnym 2020/2021 spotkanie Młodzieżowej Rady Bursy

Serdecznie zapraszam przedstawicieli z każdej placówki Bursy Miejskiej na pierwsze  w tym roku szkolnym spotkanie MRB. Spotkanie  odbędzie się 24 września (czwartek) w placówce
przy ul. Jasnogórskiej 84/90,
o godz. 17.00.

Zapraszam.

                                                                              Justyna Klejny – Czubak

Rada Pedagogiczna

Uprzejmie informuję, że w dniu 22 września 2020r. o godzinie 9.00 odbędzie się Rada Pedagogiczna w postaci telekonferencji  za pomocą aplikacji Discord.

O godzinie 8.45  proszę uruchomić aplikację, wejść na serwer Bursy Miejskiej oraz połączyć się z kanałem głosowym. Konieczne jest sprawdzenie przed rozpoczęciem posiedzenia Rady Pedagogicznej, czy wszyscy poprawnie się połączyli.

Dyrektor Bursy Miejskiej

mgr Maria Kowaleczko-Miedzińska

Kalendarium wrzesień 2020 r.

Kochani, za nami niezwykle trudny czas walki ze śmiercionośnym koronawirusem Covid-19. Obecnie sytuacja stopniowo ustabilizowała się, zatem witam Was serdecznie w nowym roku szkolnym 2020/2021. Proponuję śledzić nasze bursowe, comiesięczne kalendarium i starać się pamiętać o pewnych ważnych dniach, rocznicach
i uroczystościach. I tak :

1 IX. 81 rocznica napadu wojsk hitlerowskich na Polskę

4 IX. 81 lat temu odbyły się mordy na ludności cywilnej Częstochowy (kilkaset osób) popełnionych przez żołnierzy Wermachtu

10 IX. Światowy Dzień Przeciwdziałania Samobójstwom, Światowy Dzień Drzewa

11 IX. 19 rocznica serii ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych

17 IX. 81 rocznica zbrojnej napaści ZSRR na naszą Ojczyznę

19 IX. Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk

21 IX. Światowy Dzień Osób z Chorobą Alzheimera, Międzynarodowy Dzień Pokoju

22 IX. Początek Astronomicznej Jesieni, Międzynarodowy Dzień bez Samochodu

24 IX. Międzynarodowy Dzień Głuchych

27 IX. Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, Światowy Dzień Turystyki,Światowy Dzień Serca

30 IX. Międzynarodowy Dzień Tłumacza, Dzień Chłopaka

Wszystkim wrześniowym Jubilatom i  Solenizantom
oraz naszym Chłopakom z Bursy życzymy zdrowia, radości i optymizmu na każdy dzień.                                                                       
  Redakcja

Godziny pracy pedagoga

Informuję, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, jako pedagog Bursy Miejskiej, będę ograniczać przemieszczanie się pomiędzy placówkami. Będę pracować zamiennie w placówce przy ul. Prusa 20 i Legionów 19/21. Do placówki
przy ul. Jasnogórskiej będę przyjeżdżać po zgłoszeniu od kierownika lub wychowawcy,
w uzgodnionym czasie.

Co 2 tygodnie będą aktualizowane informacje na temat miejsca i godzin pracy
pedagoga.

W terminie 2 – 4.09.2020r. pedagog Bursy Miejskiej jest do dyspozycji wychowanków
w placówce przy ul. Prusa 20 w następujących godzinach:
środa: 8:00 – 13:00
czwartek: 16:00 – 18:00
piątek: 8:00 – 13:00

W terminie 7 – 11.09.2020r. pedagog Bursy Miejskiej jest do dyspozycji wychowanków
w placówce przy ul. Legionów 19/21 w następujących godzinach:
poniedziałek: 8:00 – 13:00
wtorek: 14:00 – 20:00
środa: 15:00 – 19:00
czwartek: 16:00 – 18:00
piątek: 8:00 – 13:00

Zapraszam wychowanków również do kontaktu mailowego:
pedagog@bursamiejska.czest.pl

Justyna Klejny – Czubak
Pedagog Bursy Miejskiej