Rozwijamy wyobrażnię i zmysły.

W jesiennym, nostalgicznym nastroju
i z upodobania do polskiej przyrody, powracamy do propozycji florystycznych. Zajęcie może wydawać się  mało „trendi”, ale chodzi o wykształcenie pewnego typu wrażliwości na otoczenie i zmieniające się pory roku. Niewielkim też kosztem można ozdobić dom i podnieść sobie nastrój. Szukając materiałów podczas spaceru, zwrócimy wreszcie uwagę na urodę  świata. Florystyka to dziedzina wymagająca zmysłu estetycznego, my nie pretendujemy do miana znawców,
ale przecież „śpiewać każdy może”,
jak mówi popularna piosenka.
Co najważniejsze, potrzebne surowca i narzędzia są ogólnie dostępne, wystarczy: wazonik, drucik, gąbka florystyczna i gorący klej. Nade wszystko liczy się pomysł.
Oto nasze sugestie dotyczące ozdób prostych – wprost z domowego zacisza i tych bardziej profesjonalnych projektów wymagających artyzmu i kreatywności. Życzymy więc udanych prób rozwijających wyobraźnię i zmysły.

Przygotowała: Jolanta Mielczarek.

Czytaj dalej

„Z głową na karabinie”

27 listopada 2020 roku w uznaniu zasług
dla polskiej sztuki, polskiej niepodległości
i kultury, w stulecie urodzin poety, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jego twórczość, tak zaangażowana w bieżące sprawy kraju, ale też wpisująca się w wielką tradycję romantyczną, znalazła zrozumienie również wśród współczesnych czytelników.    Był wybitnym przedstawicielem pokolenia Kolumbów. Znana młodzieży powieść Romana Bratnego pewnie przyczyniła
się do popularyzacji ideałów tamtego pokolenia, a przekonująca interpretacja wojennych liryków w wykonaniu Ewy Demarczyk, ułatwiła identyfikację z nimi następnemu pokoleniu.
My również, choć skromnie, uczciliśmy to wydarzenie okolicznościową gazetką.

Przygotowała: Jolanta Mielczarek i Agata Łącka. Czytaj dalej