WIELKI TEST O POLSCE

Za nami obchody 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji    w całym kraju odbyło się wiele uroczystości  upamiętniających ten ważny dla Polaków dzień.

Wychowankowie Bursy przy ulicy Legionów mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę
o naszym kraju biorąc udział w „WIELKIM TEŚCIE O POLSCE”.  Uczestnicy wykazali się znajomością historii Polski, jej zabytkami oraz wiedzą o sławnych i zasłużonych dla naszego państwa postaciach.

Wyłonienie zwycięzców możliwe było dzięki dodatkowej rundzie, której towarzyszyły duże emocje. Wszystkim uczestnikom gratuluję wiedzy i zapraszam za rok.

Joanna Urbańska Czytaj dalej

UCZMY SIĘ TOLERANCJI OD SIEBIE NAWZAJEM

Kadr z filmu

16 listopada przypada Dzień Tolerancji. Z tego powodu w placówce przy ul. Prusa  zostały zorganizowane zajęcia profilaktyczne, podczas których młodzież miała szansę dowiedzieć się, co oznacza być człowiekiem tolerancyjnym i do czego może doprowadzić  brak tolerancji i akceptacji w grupie. Podczas zajęć obecne były same dziewczyny, obejrzały one krótki film Reżysera życia pt. „Wygląd nie jest najważniejszy” pokazujący, skąd bierze się brak tolerancji i do czego mogą doprowadzić nieprawidłowe postawy wobec rówieśników. Młodzież dowiedziała się również, dlaczego należy okazywać  wyrozumiałość wobec cudzych zachowań, poglądów, postaw różniących się od naszych własnych, co daje nam akceptacja ludzi takich, jakimi są, bez okazywania im wrogości wobec ich odmiennego stylu życia, ubierania się czy zainteresowań.

Wychowawcy: M. Wagner, M. Gorzelak

Czytaj dalej