Pasje i talenty naszych wychowanków – wystawa kolekcji Oskara

W Bursie przy ul. Prusa zawsze
z radością wspieramy talenty i pasje naszych wychowanków. Tym razem zorganizowaliśmy wystawę kolekcji Oskara.

Oskar to uczeń klasy I technikum
w Zespole Szkół Samochodowych
przy ul. Augustyna na kierunku technik pojazdów samochodowych. Jego największą pasją jest motoryzacja. Od 5 lat Oskar kolekcjonuje modele pojazdów Hot Wheels.

Oskar przy wystawie swojej kolekcji

Hot Wheels to amerykańska marka samochodzików wprowadzonych przez „Amerykańskie zabawki Mattel”
w 1968 roku. Nad pierwszymi modelami z serii Hot Wheels pracowali projektanci podkupieni od producentów samochodowych. Od 1968 roku powstało ponad 25 tys. różnych modeli Hot Wheels.

W swej kolekcji Oskar zgromadził  ponad 220 różnych modeli pojazdów. Niektóre z nich to prawdziwe unikaty, niedostępne już w sklepach, a jedynie w internecie.

Samochodowe hobby wychowanka nie ogranicza się tylko do kolekcjonowania aut, Oskar z dużą pasją rysuje modele wybranych samochodów. Ponadto z różnych zestawów klocków Lego buduje modele istniejących pojazdów oraz  inne konstrukcje, np. silnik samochodowy. Kto wie, być może w przyszłości zaprojektuje prawdziwy samochód według własnego pomysłu?

Odzwierciedleniem motoryzacyjnych zainteresowań wychowanka są wyścigi na symulatorach. Najchętniej wybiera grę Assetto Corsa. Oskar osiągnął w niej czasy porównywalne do profesjonalnych kierowców wyścigowych, przy ustawieniach dostosowanych do pełnej symulacji.

Oskarowi życzymy powodzenia w rozwijaniu swojej pasji i powiększania kolekcji
o następne cenne zdobycze. A my w najbliższym czasie pochwalimy się pracami kolejnych uzdolnionych wychowanków z Prusa.