Wakacje tuż, tuż…

4 czerwca w placówce Bursy przy ul. Legionów odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24 z udziałem naszych wychowanków i zaproszonych gości:  Pani Dyrektor Renaty Dudek, Pani Wicedyrektor Anety Lubczyńskiej, Pani Kierownik Aleksandry Politańskiej, Pani Pedagog  Barbary Leś i wychowawców oraz pozostałych pracowników Bursy. Na spotkaniu obecni byli  również rodzice naszej młodzieży. Akademia rozpoczęła się humorystyczną scenką związaną ze zbliżającymi się wakacjami. Uświadomiliśmy sobie, jak ważna jest dla nas wszystkich Bursa. Będzie nam żal rozstawać się z przyjaciółmi, ale głowa do góry, niedługo znów się spotkamy.

W trakcie uroczystości Pani Dyrektor Bursy Miejskiej Renata Dudek przekazała wszystkim zebranym  serdeczne słowa, życzyła udanych i bezpiecznych wakacji, zapewniła też o dalszych staraniach dotyczących podnoszenia standardów naszej placówki.

Zaproszony przedstawiciel rodziców w krótkim przemówieniu  podziękował Dyrekcji oraz wszystkim pracownikom placówki za opiekę nad powierzonymi Bursie dziećmi.

Część młodzieży, szczególnie angażująca się w życie placówki, została nagrodzona dyplomami, zaś rodzice wyróżniających się wychowanków listami gratulacyjnymi. Rozstrzygnięty został również konkurs czystości. Wszystko to przeplatane było piosenkami w wykonaniu naszych uzdolnionych wychowanków.

Głos zabrała też Kierowniczka placówki, podkreślając znaczenie wspólnej pracy i dziękując za tworzenie przyjaznej atmosfery. Przypomniała też wychowankom o składaniu dokumentów – to niezbędny krok do tego, abyśmy mogli wszyscy spotkać się za rok.

Na zakończenie uroczystości Dyrekcja i pozostali pracownicy zostali obdarowani pięknymi czerwonymi różami.

Pożegnalnym akcentem stało się wspólne zdjęcie, które było wspaniale zaaranżowane przez fotografa, a cała społeczność Bursy poczuła, że wakacje stoją za progiem…