„Lato, lato, lato czeka…”

W czwartek 6 czerwca w placówce przy ul. Prusa miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego. Swoim udziałem uświetnili ją zacni goście: Pani Dyrektor Renata Dudek, Pani Wicedyrektor Aneta Lubczyńska, Pani Kierownik Joanna Sajewska i Pani Pedagog Barbara Leś. Miło nam było również gościć mamę jednej z wychowanek, Panią Annę Szmal.

Spotkanie rozpoczął przygotowany specjalnie na tę okazję występ wychowanków
pt. „Dzień jak (nie) co dzień w Bursie”, który w humorystyczny sposób pokazał, jak wyglądałby wymarzony, a raczej wyśniony dzień wychowanka bursy. Przedstawienie, przygotowane pod kierunkiem Małgorzaty Trzepizur i Marioli Wagner, pełne muzyki
i popisowej gry wychowanków oraz… wychowawczyni Małgorzaty Gorzelak, wprowadziło wszystkich w wesoły wakacyjny nastrój.

Po sporej dawce humoru przyszedł czas na część oficjalną. Głos zabrała Pani Dyrektor Renata Dudek. W nawiązaniu do występu podkreśliła, jak duża odpowiedzialność spoczywa na wychowawcach, którym rodzice powierzają opiekę nad tym, co dla nich  najcenniejsze – swoimi dziećmi. A obowiązujące w bursie zasady i regulaminy, które czasem mogą wydawać się wychowankom nadmiernie  ograniczające, służą głównie ich bezpieczeństwu. Następnie Pani Dyrektor w serdecznych słowach przekazała wszystkim życzenia udanych i bezpiecznych wakacji.

Koniec roku szkolnego to czas podziękowań i podsumowań. Niektórzy wychowankowie  w czasie pobytu w bursie wykazali się szczególną postawą i zaangażowaniem, czego dowodem stały się dyplomy uznania oraz listy gratulacyjne dla rodziców, wręczone im przez  Panią Dyrektor Renatę Dudek i Panią Kierownik Joannę Sajewską. Rozdane zostały również nagrody dla zwycięzców całorocznego Konkursu czystości.

Przedstawiciele młodzieży złożyli Dyrekcji i całemu gronu pedagogicznemu serdeczne podziękowania za opiekę i troskę, za cierpliwość, za mądrość i cenne wskazówki oraz kreatywność i zaangażowanie. Życząc wspaniałych wakacji, radości, spokoju oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, wręczyli Dyrekcji i swoim wychowawcom kwiaty i słodkie upominki. Swoim kolegom pogratulowali osiągnięć i sukcesów w mijającym roku szkolnym i życzyli im wakacji pełnych niezapomnianych przygód, nowych przyjaźni i chwil odpoczynku.

Drodzy wychowankowie! Przed Wami lato i wakacje – niech ten czas przyniesie Wam wiele pięknych chwil i zasłużony relaks. Abyście wszyscy wrócili we wrześniu z nową energią, gotowi na nowe wyzwania.

Wasi  Wychowawcy