Kulinarne spotkanie – mascarpone z owocami

Majowe zajęcia kulinarne, które odbyły się w ostatni wtorek w Bursie przy ul. Prusa okazały się prawdziwa ucztą dla podniebienia. Wychowankowie przygotowali tym razem delikatny, niezbyt trudny do wykonania, ale niezwykle smakowity deser z serka mascarpone z owocami.
Po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych składników deseru, uczestnicy podzielili się zadaniami, po czym sprawnie przystąpili do pracy. Część z nich zajęła się obraniem i pokrojeniem owoców, pozostali zaś zabrali się za przygotowanie masy kremowej i polewy czekoladowej. Okazało się, że po kilku wspólnych zajęciach niektórzy już wyspecjalizowali się w pewnych zadaniach.  Miło było patrzeć, jak sprawnie im to wychodzi. Towarzyszyły temu miłe swobodne rozmowy, żarty i przekomarzanie się.

Następnie wychowankowie przystąpili do komponowania deseru. Na spód poszły maczane w kawie biszkopty, a następnie masa serowa polana czekoladą. Na wierzchu znalazły się owoce: gruszki, pomarańcze, kiwi, maliny i borówki amerykańskie. Oczywiście każdy z uczestników udekorował deser zgodnie ze swoimi upodobaniami. „Wisienką na torcie” stały się listki świeżej mięty, które pięknie podkreśliły walor wizualny tego i tak już kolorowego deseru.

Przyszedł wreszcie czas na wspólną degustację. Wychowankowie zgodnie uznali,
że deser jest pyszny – smakuje tak samo dobrze, jak wygląda. Miło było również usłyszeć podobne opinie od Pani Kierownik oraz obecnych na dyżurze wychowawców, których poczęstowaliśmy słodkim smakołykiem.

Kolejne udane kulinarne spotkanie za nami. Wychowankowie już podczas zajęć deklarowali, że z pewnością sami przyrządzą taki deser dla swoich bliskich.

Małgorzata Trzepizur i Mariola Wagner