Co słychać w Bursie Miejskiej?

Grafika przedstawiająca autokar;          Źródło: („http://www.freepik.com”)

Wykorzystując sytuację, że w ostatnim czasie odbyło się kilka konkursów
dla młodzieży, a pandemia „odpuściła”, zwycięzcy zmagań już wkrótce pojadą
na wycieczkę do Łodzi ufundowaną z środków Bursy Miejskiej.

W planach mamy zwiedzenie łódzkiego ZOO, a szczególnie zawitanie do jego najnowszej atrakcji – Orientarium, najnowocześniejszego w Europie kompleksu hodowlanego, poświęconego Azji południowo – wschodniej. Odwiedzający mają możliwość obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. W Orientarium będziemy mieli przyjemność podziwiać m.in.: słonie indyjskie, orangutany sumatrzańskie i niedźwiedzie malajskie.

Grafika przedstawiająca zwierzęta egzotyczne;               Źródło: („http://www.freepik.com”)

Kolejnym punktem programu jest wizyta w Palmiarni, miejscu pełnym ciepła i niezwykłej egzotyki. Znajdująca się tu kolekcja roślin to żywa historia Łodzi, zapoczątkowana jeszcze przez łódzkich fabrykantów.

Z niecierpliwością czekamy na zbliżającą się wycieczkę do Łodzi.

Zaszufladkowano do kategorii article

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne połączone
z treściami muzycznymi, stanowią płaszczyznę na której młodzież i prowadzący wychowawcy dystansują
się od codzienności.  Słuchanie muzyki, wyrażanie emocji rysunkiem, interpretowanie własnych przeżyć, to ważne aspekty cyklicznych spotkań w placówce Bursy przy ul. Legionów. Nasze zebrania
z wychowankami pomagały w procesie poznawania siebie i otaczającego nas świata. Pozwoliły na autorefleksję, stworzyły przestrzeń na abstrakcyjne postrzeganie.

Mamy nadzieję, że cieszące się powodzeniem zajęcia artystyczne również w przyszłym roku szkolnym będą mogły być kontynuowane.

Wychowawcy: B. Siwek, S. Błaszczyk.