X Turniej Wiedzy o Częstochowie

24 stycznia w placówce  Bursy Miejskiej przy ul. Legionów odbył się kolejny, dziesiąty Multimedialny Konkurs Wiedzy o Częstochowie. Do rywalizacji przystąpiły cztery dwuosobowych zespołów złożone z nowych wychowanków.. Uczestnicy konkursu musieli udzielić poprawnych odpowiedzi na przygotowane pytania. Część pierwsza to pokaz slajdów ukazujących najbardziej charakterystyczne miejsca naszego miasta. Część druga wymagała podania odpowiedzi w formie pisemnej. W części trzeciej trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu muzyki. Po ponadgodzinnej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców konkursu. Zwycięzcami X edycji Konkursu Wiedzy o Częstochowie zostały: Natasza i Ania, drugie miejsce wywalczyły Jana i Julia, na trzecim miejscu uplasowały się Lena i Marina, a Beniamin i Filip zajęli czwarte miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, które wręczyli Pani Magda i Miłosz – przewodniczący MR Bursy. Jak co roku konkurs przygotowali i przeprowadzili wychowawcy:                    Adam, Zbigniew i Magda.

Czytaj dalej

Wieczór gier planszowych w Bursie przy ulicy Legionów

Od początku roku szkolnego w Bursie przy ulicy Legionów odbywały się cykliczne zajęcia „Wieczór gier planszowych”. Wychowankowie mieli okazję zagrać w swoje ulubione gry takie jak:: „Chińczyk”, „Monopoly”, „Scrabble”, „5 Sekund”, „Nie mów Tak Nie mów Nie”, „Milionerzy” i wiele innych. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach uważając je za ciekawy sposób na  spędzenie  wolnego czasu z rówieśnikami.          Gry planszowe sprzyjają rozwojowi umysłu, uczą  logicznego i kreatywnego myślenia, spostrzegawczości i szybkiego podejmowania decyzji, a także tego, co jest nieodłącznym elementem każdej zabawy czyli zasad fair play. Każde zajęcia przebiegały w miłej atmosferze i sprzyjały integracji i oderwaniu się od smartfonów.  Były także świetnym urozmaiceniem czasu wolnego młodzieży mieszkającej w naszej Bursie. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach już po feriach zimowych.

                                                                                   Joanna Urbańska, Artur Jundziłł

Czytaj dalej

Rada Pedagogiczna

Uprzejmie informuję, że w środę  24.01.2024 r. o godz.9:00  w Bursie Miejskiej    przy ul. Prusa 20 odbędzie się  posiedzenie Rady Pedagogicznej.

Obecność obowiązkowa.

Renata Dudek
Dyrektor Bursy Miejskiej

Zaproszenie na finał Międzyplacówkowego Konkursu Wiedzy o Częstochowie

Tradycyjnie już o tej porze roku zapraszamy wychowanków na finał Międzyplacówkowego Konkursu Wiedzy o Częstochowie, który odbędzie się w dniu 27 lutego o godz. 17.00
w placówce przy ul. Prusa.

Podobnie jak w roku ubiegłym w finale konkursu wezmą udział 4 dwuosobowe drużyny (po 2 z każdej placówki), które okazały się najlepsze podczas przeprowadzonych w placówkach eliminacji. Finaliści  zmierzą się z zadaniami, w formie quizu i prezentacji multimedialnych, dotyczącymi zarówno historii miasta, jak i jego czasów współczesnych. Na zwycięzców jak zawsze czekają atrakcyjne nagrody.

W Bursie  przy ul. Prusa w eliminacjach, które odbyły się w ostatni czwartek najlepsze okazały się dziewczyny: Emilia, Ola, Marta i Oliwia, i to one będą reprezentować
w finale swoją placówkę. Gratulujemy i życzymy im powodzenia!

Serdecznie zapraszamy reprezentantów z Bursy przy ul. Legionów.
Do zobaczenia podczas finału. Niech wygrają najlepsi!

Organizatorki konkursu: Małgorzata Trzepizur i Mariola Wagner

Zajęcia kulinarne „Sałatka grecka”

Wychowankowie w ten mroźny zimowy czas zatęsknili za smakami lata i postanowili przygotować danie śródziemnomorskie, a mianowicie sałatkę grecką. Sałatka była wykonana z najwyższej jakości składników i smakowała wyśmienicie. Wychowanki swoim dziełem poczęstowały Panią Kierownik oraz wychowawców, którzy byli pod wielkim wrażeniem zdolności kulinarnych naszej młodzieży. Sekcja gastronomiczna już ma plan na następny popis kulinarny, o którym się niedługo przekonamy. Zapraszamy do degustacji: Magdalena i Adam.

Czytaj dalej

Kalendarium Styczeń 2024 rok

Serdecznie witamy w 2024 roku i życzymy wszystkim wszelkiej pomyślności.

Redakcja Kalendarium

 

1 I  Nowy Rok, Światowy Dzień Pokoju

6 I  Trzech Króli  (Objawienie Pańskie)

8 I  Dzień Sprzątania Biurka

9 I  Dzień Ligi Ochrony Przyrody

11 I  Dzień Wegetarian

16 I  Wyzwolenie Częstochowy

17 I  Wyzwolenie Warszawy, Dzień Dialogu z Judaizmem

21 I  Dzień Babci

22 I  Dzień Dziadka, 161 Rocznica Powstania Styczniowego – Polskiego Zrywu Przeciwko Rosji 

24 I  Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

25 I  Dzień Sekretarki i Asystentki

26 I  Światowy Dzień Transplantacji, Światowy Dzień Celnictwa

27 I  Dzień Pamięci Ofiar Reżimu Hitlerowskiego, Dzień Dialogu z Islamem

28 I  Międzynarodowy Dzień Mobilizacji przeciwko Wojnie Nuklearnej