Festyn Wiosenny w placówce Bursy Miejskiej przy ul. Legionów

 

Uczestnicy Festynu Wiosennego

W dniu 17 maja w placówce Bursy Miejskiej przy                ul. Legionów odbył się Festyn Wiosenny. Bohaterami wydarzenia byli wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego                    nr 1 w Częstochowie, którzy przybyli do nas pod opieką swoich wychowawców. Swoją obecnością Bursę zaszczycili także liczni goście: Radna Miasta Częstochowy – pani Krystyna Stefańska, Wizytator Delegatury w Częstochowie Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach – pan Dariusz Ciuk, Główny Specjalista Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy – pani Agnieszka Banasik,  Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1  w Częstochowie – pani Agnieszka Ścigała–Psiuk, Dyrektor Sportowy KS Exact Systems „Norwid” Częstochowa – pan Radosław Panas, pani Katarzyna Dróżdż wraz z zawodnikiem CKM Włókniarz Częstochowa Alanem Ciurzyńskim i jego mamą,  pani Ewelina Wychowaniec i pani Anna Kluczna – instruktorki zumby, zespół ratowniczy ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie, pani Aleksandra Sojda z SOS-W nr 1 oraz reprezentanci IV Komisariatu Policji w Częstochowie.  W roli gospodarzy i współorganizatorów festynu udział wzięły również: Dyrektor BM – pani Renata Dudek, Wicedyrektor BM – pani Aneta Lubczyńska, kierownik BM przy ul. Prusa – pani Joanna Sajewska oraz kierownik BM przy ul. Legionów – pani Aleksandra Politańska.

Wszystkich zebranych  gości, dzieci i młodzież  gorąco przywitała Dyrektor Bursy Miejskiej  w Częstochowie  – pani Renata Dudek.

Dyrektor BM : Renata Dudek

Już od pierwszych chwil festynu, który prowadzili pani pedagog BM Barbara Leś oraz przewodniczący Młodzieżowej Rady BM – Miłosz, zaproszone dzieci zintegrowały się z naszymi wychowankami uczestnicząc w przygotowanych dla nich grach i zabawach. A emocji było mnóstwo. Dzieci mogły uczestniczyć w pokazach, licznych konkurencjach sportowych i konkursach, za które otrzymywały atrakcyjne nagrody.  Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez ratowników medycznych. Wszyscy z chęcią uczestniczyli w konkurencjach takich jak: „gorąca piłka”, strzał do bramki, mini-koszykówka, rzut do celu piłką i woreczkiem, badminton. Wychowankowie naszej placówki Mateusz i Dominik pokazali swoje umiejętności w żonglowaniu piłką nożną.

zabawa z chustą animacyjna

Dużo radości sprawiła chusta animacyjna, śmiechu było co niemiara. Zainteresowaniem cieszyło się również stoisko plastyczne. Dziewczynki i chłopcy mogli zrobić sobie tatuaż, malować kolorowanki, a także wykonywać ozdoby z filcu: bransoletki    i naszyjniki. Nie mniej atrakcji dostarczył  turniej kolorów, w którym dzieci wraz      z młodzieżą z BM musiały wykazać się pomysłowością, twórczym myśleniem, wiedzą i poczuciem humoru. Kolejnym punktem naszego festynu było spotkanie z zawodnikiem klubu żużlowego CKM Włókniarz.

zawodnik klubu żużlowego CKM Włókniarz

Chętni ustawiali się do zdjęć przy motocyklu żużlowym. Była także Fotobudka z perukami i strojami z różnych epok. Oczywiście, jak to na festynach bywa, nie zabrakło dobrego jedzenia. Nasza kuchnia serowała bigos i grillowane kiełbaski, a dla  łasuchów przewidziano  słodki poczęstunek – ciasto, lody i inne słodycze.

W czasie festynu każdy z uczestników miał możliwość zamanifestowania swojej obecności malowaniem farbami kawałka płótna,    w ramach swoistego happeningu artystycznego. Występy wokalne naszych wychowanków uatrakcyjniły festyn. Niezwykle angażującą oraz inspirującą atrakcją okazał się pokaz taneczny zumby. Niemal wszyscy obecni na festynie włączyli się do wspólnej zabawy.

taniec „makarena” w wykonaniu młodzieży

Zgromadzeni zatańczyli również „makarenę” i „belgijkę”. Dodatkową atrakcją byli nasi wychowankowie przebrani za  maskotki Angry Birds         oraz żabę, które zabawiały dzieci         i pozowały z nimi do zdjęć. Końcowym akcentem festynu stało się wspólne, pamiątkowe zdjęcie.Uśmiechnięte twarze dzieci, opuszczających naszą placówkę po zakończeniu festynu, przekonały nas o tym, że zabawa była udana i warta powtórzenia.

Dyrekcja Bursy Miejskiej, kierownik, wychowawcy, pracownicy i wychowankowie placówki przy ul. Legionów

Czytaj dalej