Święta, święta i… świąteczne pierniczki

Święta tuż tuż, dlatego też w środowe popołudnie aromatyczny zapach korzennych przypraw wypełnił całą placówkę, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Wychowankowie, chcąc przywołać już świąteczny klimat uczestniczyli  w środę 11 grudnia w zajęciach kulinarnych, podczas których piekli i dekorowali pierniczki.

Uczestnicy z zapałem wyrabiali ciasto, ściśle trzymając się przepisu i używając foremek w kształcie choinek, gwiazdek, aniołków i bałwanków.

Po upieczeniu pierniczków nadszedł czas na ich dekorowanie, co dostarczyło wychowankom wiele radości i kreatywnych wyzwań. Do zdobienia ciastek wykorzystano biały i czerwony lukier, kolorowe pisaki cukrowe oraz różnorodne cukrowe ozdoby. Czytaj dalej