Spotkanie opłatkowe

W1Zanim nastąpił czas pierwszej gwiazdki i kolęd w gronie rodzinnym, 17 grudnia Społeczność Bursy Miejskiej z ul. Legionów i z ul. Prusa zebrała się, aby wspólnie przeżyć wieczór wigilijny. Wieczór ten swoją obecnością zaszczycili goście: pani dyrektor Maria Kowaleczko-Miedzińska, pani wicedyrektor Jolanta Kowalik, pani pedagog Justyna  Klejny, dyrektor IX LO im. CK Norwida pan Krzysztof  Wachowiak, trenerzy naszych wychowanków, wychowankowie z Bursy przy ul. Prusa wraz z wychowawcami i panią kierownik Renatą Dudek, pracownicy administracji i obsługi. W wykonaniu wychowanków z Bursy przy ul. Legionów obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Historia pewnej miłości” , które wprowadziło nas w refleksyjny i wzruszający nastrój. Całości dopełnił występ wychowanków z Bursy przy ul. Prusa – przy akompaniamencie gitary zabrzmiały piękne polskie kolędy. Przepięknie przybrane stoły zastawione tradycyjnymi potrawami, przystrojone choinki, szopka bożonarodzeniowa i blask świec podkreślały wyjątkowość tego spotkania. Oczywiście najważniejszym punktem było dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Popłynęły serdeczne życzenia i choć to grudzień, zrobiło się jakoś cieplej. Wszyscy  rozeszliśmy się z nadzieją, iż ta świąteczna atmosfera będzie z nami w ciągu najbliższych dni.

Czytaj dalej

Uroczysta kolacja wigilijna

 

 

 

 

W dniu 17 grudnia w Bursie Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej odbyła się uroczysta wigilia, na której mieliśmy przyjemność gościć: panią dyrektor Marię Kowaleczko- Miedzińską, panią wicedyrektor Jolantę Kowalik, panią pedagog Justynę Klejny, pracowników administracji i obsługi Bursy, trenerów częstochowskich klubów sportowych: pana Dawida Jankowskiego i pana Mariusza Sędzielewskiego. Na uroczystość przybyli wychowankowie z Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego ze swoimi wychowawcami i panią kierownik Renatą Dudek.

Zaproszonych gości serdecznie przywitała pani kierownik Beata Rosa. Następnie głos zabrała pani dyrektor, składając wszystkim gorące życzenia świąteczne i noworoczne.  Wieczerzy towarzyszyła niezwykle ciekawa część artystyczna w wykonaniu mieszkańców bursy, przygotowana przez panią Dorotę Kierat. Następnym punktem tego tak ważnego wieczoru, było przełamanie się opłatkiem. Wigilia przebiegła w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnego pojednania i życzliwości.

Czytaj dalej

Uroczysta Wigilia w Bursie Miejskiej przy ul. Kościuszki

 

DSC_0009 

Jest w moim Kraju zwyczaj,  że w dzień wigilijny,

przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny

najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie

                                                                                „Opłatek” C.K. Norwid                                               

         W dniu 17 grudnia 2013 roku o godzinie 18 mieliśmy w naszej placówce niecodzienną atmosferę uroczystej Wigilii Bożego Narodzenia. Gościliśmy Panią Dyrektor Marię Kowaleczko- Miedzińską, Panią Wicedyrektor Jolantę Kowalik, Panią Kierownik Renatę Dudek, Panią Kierownik Aleksandrę Politańską, Panią Pedagog Justynę Klejny, informatyka – Pana Szymona Grzyba, wychowawców i pracowników oraz naszą kochaną młodzież.                                                                                                               

      Część artystyczną prowadzili nasi wychowankowie Kasjana Gniła i Jakub Dawid. W atmosferę Bożego Narodzenia wprowadziły nas jasełka pt. „ Polskie Boże Narodzenie” przedstawione przez naszą młodzież  pod kierownictwem Pani Elżbiety Strączyńskiej oraz Pani Jolanty Mielczarek. Serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne, w lirycznym klimacie, złożyli zaproszeni goście i przedstawicielka młodzieżowej Rady Bursy – Martyna Rutkowska. Punktem kulminacyjnym było łamanie się opłatkiem w gorącej i serdecznej atmosferze, życzeniom nie byłoby końca, gdyby nie pyszna kolacja w tradycyjnym wydaniu: zupa grzybowa, ryba z kapustą, pierogi z grzybami i kompot z suszu. Szkoda, że musiała się skończyć i do następnej trzeba czekać cały rok.

    Gorąco dziękujemy wszystkim gościom za uświetnienie naszej uroczystości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieczór kolęd i pastorałek

 

IMG_5187

Młodzież z placówki Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego pod kierunkiem wychowawców Ewy Iskry i Małgorzaty Palacz zorganizowała wieczór kolęd i pastorałek. W scenerii spadających płatków śniegu, pięknie przystrojonych choinek, pachnącego igliwia, sianka, żłobka i migających płomieni świec wychowankowie śpiewali zarówno tradycyjne, jak i te mniej znane kolędy przy akompaniamencie gitar i klarnetów. Dodatkową atrakcją spotkania był słodki poczęstunek. Ten nastrojowy wieczór stanowił preludium do uroczystej kolacji wigilijnej, która odbyła się w dniu następnym.  Czytaj dalej

„Mikołajki” w Bursie przy ul. Kościuszki

 

DSCF159710 grudnia 2013 roku młodzież z  placówki Bursy Miejskiej przy ul. Kościuszki  gościła dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka nr 3, które odwiedziły nas już po raz ósmy oraz dzieci ze Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie „Dla Rodziny”. Wychowankowie przygotowali bajkę „Jaś i Małgosia” w nieco innej, współczesnej wersji. Po przedstawieniu na naszych małych gości czekała niespodzianka-  wizyta Świętego Mikołaja. Dzieci były bardzo przejęte i onieśmielone, ale chętnie prezentowały swoje umiejętności: śpiewały kolędy, recytowały wierszyki. Dla wszystkich dzieci  Mikołaj miał słodkie prezenty, które wywołały szczery uśmiech na ich twarzach. Prezenty dla dzieciaków przygotowała młodzież z naszej placówki. Imprezie towarzyszył miła, przyjazna atmosfera. To spotkanie długa pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Przygotowania do uroczystej wigilii

9 grudnia wychowankowie Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej pod opieką Anety Lubczyńskiej spotkali się z wychowankami z Bursy przy ul. Nowowiejskiego pod opieką Joanny Sajewskiej. Spotkanie to nie miało tylko towarzyskiego charakteru – przyświecał mu bowiem jeden ważny cel, a mianowicie wykonanie  świątecznych dekoracji na stoły, przy których mieliśmy zasiąść do wigilijnej kolacji. Młodzież wspólnie pracowała przy tworzeniu kunsztownych aniołków oraz urokliwych lampionów. Ozdoby miały nadać temu wieczorowi wyjatkowy odświętny charakter, tak aby zapadł w naszej pamięci na długie miesiące. Efekty mozolnej pracy będzie można podziwiać podczas wigilijnej kolacji, która odbędzie się w dniu 17 grudnia w Bursie Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej.

Czytaj dalej

Wizyta Mikołaja

6 mikolajgrudnia to dzień, w którym przychodzi długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Odwiedza on wszystkich, obdarowując prezentami. Oczekują go nie tylko najmłodsi, ale również ci starsi. Jak się okazało, w tym roku Mikołaj nie zapomniał również o mieszkańcach Bursy przy ul. Nowowiejskiego. Przybył on do nas w towarzystwie Śnieżynki i oczywiście przyniósł ze sobą cały worek prezentów. Każdy wychowanek otrzymał upominek ze słodkościami. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia z Mikołajem i Śnieżynką. Święty Mikołaju, zapraszamy za rok , czekamy z niecierpliwością! Czytaj dalej

Spotkanie z Mikołajem

DSC_0113Dnia  5.12 2013 w placówce Bursy Miejskiej przy  ul. Kościuszki odbyło się spotkanie młodzieży z Mikołajem, który pojawił się  w asyście  śnieżynek. Młodzież powitała gości występem muzycznym, który wprowadził wszystkich w świąteczny miły nastrój.  Podczas rozdawania prezentów Mikołaj  rozmawiał z każdym wychowankiem, pytał o szkołę, dom, a na koniec tej sympatycznej pogawędki dostawał od dziewcząt całusa w brodaty policzek. Po rozdaniu wszystkich upominków młodzież pożegnała Mikołaja kolędą i gromkimi brawami, dziękując tym samym za wspaniałą zabawę. Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej i radosnej  atmosferze.

Czytaj dalej