Czas na ferie…

zimaimagesPrzed wychowankami 2 tygodnie „zimowej laby”.  Macie okazję odpocząć od książek, laptopów, tabletów, nauczycieli i wychowawców.

Wykorzystajcie ten czas na spacery, zawody sportowe, jazdę na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach. Najważniejsze,  aby być aktywnym i przebywać jak najdłużej na świeżym powietrzu. Bardzo ważną sprawą jest także zachowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa w domu i poza nim.   

bhpUDANYCH FERII !!!!

DO ZOBACZENIA W BURSIE !!!

P.S. WSZYSTKIM „STUDNIÓWKOWICZOM” ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ ZABAWY !!!

Wieczorek poezji i piosenki zimowej

ZgoDSCF0178dnie z coroczną tradycją 29 stycznia wychowankowie Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego spotkali się na wieczorku poezji i piosenki o zimie. W miłej i ciepłej atmosferze młodzież chętnie recytowała wiersze i śpiewała piosenki o tematyce zimowej. Uroki tej pory roku podkreślała przygotowana wspólnie z młodzieżą dekoracja. Na zakończenie popisów słowno-wokalnych dla wszystkich uczestników był przygotowany słodki poczęstunek. Wieczorek został zorganizowany z inicjatywy wychowawczyń: Ewy Iskry i Małgorzaty Palacz. Czytaj dalej

Ja to wiem!

Wshow_featured_0 środę 21 stycznia w placówce przy ul. Nowowiejskiego odbył się  turniej przygotowany przez wychowawczynie Beatę Jakóbczak i Małgorzatę Palacz specjalnie dla mieszkających tu gimnazjalistów. Nasi młodzi wychowankowie, mimo że zmęczeni zajęciami szkolnymi i treningami po szkole, chętnie wzięli udział w turnieju. „Ja to wiem!” – krzyczeli chłopcy chcąc odpowiadać na zadawane im pytania. Taki tytuł nosił turniej. Pytania – jak się okazało – wcale nie były proste. Sprawdzały wiedzę naszej młodzieży z każdej szkolnej dziedziny nauki. Do finału weszli: Jakub Nowakowski, który zajął I miejsce, Igor Garbacz – II miejsce oraz Marcel Przygodzki, który zakończył rozgrywki na III miejscu. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy, pozostałym biorącym udział dziękujemy za miłą zabawę. Za rok spotykamy się znów!

Kabaret „TOFIK” w Bursie przy ul. Kościuszki

 

_DSC0010Mimo że okres Świąt Bożego Narodzenia już za nami, to nasza Bursa nie pozwoliła sobie o nich zapomnieć. Klimat świąt jeszcze utrzymuje się, więc wykorzystując te okoliczności postanowiliśmy stworzyć przedstawienie o świątecznej tematyce, lecz w nieco niekonwencjonalny sposób, a dokładnie rzecz ujmując – na wesoło.  W dniu 21 stycznia 2015r. wychowankowie naszej Bursy, a zarazem członkowie  kółka kabaretowego „Tofik”, pod opieką pani kierownik Aleksandry Politańskiej oraz pana Zbigniewa Dróbki z pełnym zaangażowaniem przyłożyli  się do  stworzenia świetnego spektaklu. Na pięknie udekorowanej przez panią Janinę Trzewiczek scenie mogliśmy podziwiać talenty naszych kolegów i  koleżanek zarówno w motywach humorystycznych, jak i taneczno  – wokalnych. W imprezie uczestniczyła  pani dyrektor _DSC0007Maria Kowaleczko- Miedzińska, pani kierownik Beata Rosa oraz reprezentanci wszystkich placówek Bursy wraz z opiekunami . Wszyscy po raz kolejny mogli poczuć świąteczną atmosferę. Artystami, którzy przyczynili się do jej stworzenia byli: Karolina Słomian, Patrycja Płatek, Patrycja Wójcik, Iza Stefańska, Julia Furgalska, Mateusz Michalak, Błażej Motyka, Beniamin Nawara, Marcin Sterczewski, Krystian Ostrowski, Jakub Bała, Bartosz Kuc oraz Maciej Siwek.Serdeczne podziękowania dla Kamili Boreckiej i Wiktorii Sułkiewicz za oprawę fotograficzną. Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani kierownik Aleksandra Politańska, która serdecznie podziękowała wszystkim gościom i artystom. Naszych kabareciarzy czekała jednak jeszcze jedna bardzo miła sytuacja – otóż po spektaklu  „za kulisy” weszła Pani Dyrektor Bursy Maria Kowaleczko-Miedzińska i osobiście pogratulowała im występu, podkreślając, że był to bardzo sympatyczny wieczór, podczas którego czuło się, że występujący czerpią z grania ogromną przyjemność i sami dobrze się bawią. Pani Dyrektor zapowiedziała też, że chętnie obejrzy kolejne przedstawienia naszego kabaretu. Bardzo dziękujemy.

Autor: Beniamin Nawara

Czytaj dalej

Konkurs wiedzy o Częstochowie

indeksW styczniowy zimowy wieczór wychowawcy Bursy p. Jacek Gołda i p. Anna Dudzik-Orman zorganizowali w Bursie Miejskiej przy ul. Prusa konkurs wiedzy o Częstochowie. Młodzież chętnie zgromadziła się wokół eleganckiego, niedawno zakupionego stołu i zasiadła na bardzo wygodnych, nowych krzesłach.

Wychowankowie pisemnie odpowiadali na pytania dotyczące naszego miasta. Potem wspólnie sprawdzali odpowiedzi i dodatkowo wysłuchiwali historyczno-geograficznych ciekawostek. Młodzież poznała takźe znanych w Polsce i nie tylko artystów pochodzących z Częstochowy oraz dowiedziała się o słynnych częstochowskich ławeczkach ze znanymi postaciami. Po sprawdzeniu prac okazało się, że najlepszymi znawcami naszego pięknego miasta są :                                                                                                   Ada Herej oraz Mateusz Wolny i Kacper Zmorek

Wychowankowie otrzymali zasłużone brawa i fajne nagrody.

 

 

Nasi absolwenci w Młodej Lidze Siatkówki

IMG_4692 - KopiaW ślad za naszymi absolwentami w niedzielne popołudnie dotarliśmy z aparatem fotograficznym do Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach, gdzie kolejną rundę rozgrywała Młoda Liga Siatkówki. AZS Częstochowa podejmował drużynę BBTS Bielsko Biała. I tu duża i miła niespodzianka – w obu drużynach mogliśmy podziwiać grę ubiegłorocznych absolwentów Bursy Miejskiej. W drużynie AZS wystąpił Bartłomiej Janus, a po drugiej stronie siatki zagrali Adam Wróbel i Maciej Madej. Po 3-setowej rywalizacji zwyciężyła drużyna AZS Częstochowa ze środkowym bloku Bartłomiejem Janusem. Gratulujemy naszym siatkarzom gry w tak prestiżowych rozgrywkach. A oto kilka fotek naszych absolwentów w akcji.

foto: Adam Michalak

IMG_4809 IMG_4787 IMG_4782 IMG_4773 IMG_4770 IMG_4716 IMG_4714 IMG_4710 IMG_4692 IMG_4659

Quiz ,,Burza mózgów” – wieniec neuronowy zdobyty!

mózg

 

W miłej atmosferze  19 stycznia 2015 r.  o godz. 17.00 w placówce Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej odbył się                            I Międzybursowy quiz ,,Burza mózgów”. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Dyrektor Maria Kowaleczko-Miedzińska, Pani  Kierownik Renata Dudek, Pani Kierownik Beata Rosa, Pani Pedagog Justyna Klejny oraz  wychowawczyni z BM przy ul. Kościuszki Pani Jolanta Mielczarek. Czytaj dalej

70. rocznica wyzwolenia Częstochowy

 

odzyskanie6

,,Wyzwolenie Częstochowy-16 stycznia 1945″

odzyskanie4

Pamiętając o ważnych wydarzeniach z przeszłości polskiego narodu, które mają wpływ na nasze życie, wychowankowie Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej, tradycyjnie jodzyskanie5uż udali się pod tablicę pamięci narodowej przy ul. Łódzkiej. Młodzież uczciła  w ten sposób 70. rocznicę wyzwolenia Częstochowy. W miejscu gdzie ustawiono tablicę  śmierć z rąk niemieckiego okupanta poniosło 10 obywateli miasta. 13 stycznia 2015 roku wychowankowie Bursy Miejskiej  pod opieką wychowawczyni  Anety Lubczyńskiej posprzątali pamiątkową tablicę, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych.